Skip to main content

مزایای تامین روشنایی با منابع نوری LED در فضاهای صنعتی ، برخی افراد تصور می‌کنند که تامین روشنایی محیط‌های صنعتی، موضوعی بسیار ساده و پیش پا افتاده است؛ اما این افراد سخت در اشتباه هستند. تامین روشنایی برای فضاهای صنعتی، یکی از چالش‌های اصلی طراحان به شمار می‌رود. متراژ بالای محیط‌های صنعتی، ساعت کاری طولانی کارکنان و همچنین عوامل محیطی مانند حرارت، رطوبت و گرد و غبار، فاکتورهایی هستند که برای انتخاب منبع نوری مناسب در فضاهای صنعتی باید مورد توجه قرار گیرند. با یک انتخاب هوشمندانه، نتایج بسیار مطلوبی به دست خواهدی آورد.

لامپ‌های LED، دردسرهای طراحان در زمینه تامین روشنایی فضاهای صنعتی را تا حد قابل توجهی کاهش داده‌اند. این لامپ‌ها مزایای بسیاری دارند و در فضاهای متعدد از جمله محیط‌های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، با مزایای تامین روشنایی با منابع نوری LED در فضاهای صنعتی آشنا خواهید شد.

نورهای LED؛ عاملی مهم در افزایش کارایی و بهره‌وری کارکنان در محیط‌های صنعتی

مزایای تامین روشنایی با منابع نوری LED در فضاهای صنعتی

اولین و مهم‌ترین مزیت تامین روشنایی فضاهای صنعتی با استفاده از منابع نوری LED، افزایش کارایی و بهره‌وری است. اغلب صنایع به دقت بالا نیاز دارند و هرگونه خطا باعث بروز مشکلات جدی در کل سیستم می‌شود. نورپردازی مناسب، به عملکرد کارکنان کمک به‌سزایی می‌کند و درصد خطا را به صفر نزدیک می‌کند.
محیط‌های صنعتی و کارگاهی اغلب مملو از گرد و غبار هستند و جلوی دید مناسب کارکنان را می‌گیرند؛ اما لامپ‌های ال ای دی نور باکیفت و واضحی دارند و از خستگی چشم جلوگیری می‌کنند. اگر می‌خواهید بهره‌وری کارکنان را افزایش دهید لامپ‌های ال ای دی بهترین گزینه‌ها هستند.

منابع نوری LED؛ صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه‌ها

منابع نوری LED فقط باعث افزایش کارایی کارکنان نمی‌شوند، بلکه در افزایش عمر سیستم روشنایی نیز موثر هستند. این لامپ‌ها بیش از پنج هزار ساعت عمر می‌کنند و به دلیل قابلیت دیم شدن (تغییر شدت نور)، مقدار نور مناسب را در طول شبانه‌روز برای فضاهای صنعتی تامین می‌کنند.

لامپ‌های ال ای دی برای تولید نور به انرژی کمی نیاز دارند و جایگزین‌های مناسبی برای چراغ‌های فلورسنت و هالوژنی به شمار می روند. تعمیر، نگهداری و تعویض آن‌ها نیز بسیار ساده و مقرون‌به‌صرفه است. با استفاده از منابع روشنایی LED در فضاهای صنعتی، علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی خواهید کرد.

چراغ‌های ال ای دی؛ موثر در سلامت روحی و جسمی کارکنان در فضاهای صنعتی

مزایای تامین روشنایی با منابع نوری LED در فضاهای صنعتی

اگر توجه کرده باشید، در فضاهایی که نور و روشنایی آن‌ها مناسب است، احساس بهتری دارید؛ به همین دلیل، نورپردازی اصولی در کلیه فضاهای صنعتی، تجاری یا مسکونی بسیار حائز اهمیت است. با تامین روشنایی مناسب برای کارکنان فضاهای صنعتی، به سلامت روحی و جسمی آن‌ها کمک بزرگی می‌کنید. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که نور نامطلوب باعث ایجاد درد در نواحی سر و چشم می‌شوند و حتی فشار خون را نیز بالا می‌برد.

تغییر شدت تابش نور در چراغ‌های LED و تناسب آن با محیط‌های مختلف، باعث ایجاد یک محیط سالم و شاد می‌شود. با استفاده از این چراغ‌ها، سلامت کارکنان را تضمین خواهید کرد.

نورپردازی محیط‌های صنعتی را به کارشناسان ایده لایت بسپارید